Vodicí psi

Těžké postižení zraku nemusí znamenat trvalou ztrátu nezávislosti a samostatného pohybu. Jsou zde odborně vycvičení vodicí psi.

Jste-li kvůli svému zrakovému postižení odkázáni na bílou hůl, nabízíme Vám využívat speciálně vycvičeného psa, který pohyb mimo domov výrazně usnadňuje a činí jej bezpečným.

Dle platné legislativy si můžete požádat o příspěvek na pořízení zvláštní pomůcky – vodicího psa. Příspěvek se poskytuje POUZE na pořízení psa, který byl vycvičen a předání právnickou nebo fyzickou osobou, která je členem mezinárodní organizace sdružující výcvikové školy.

Naše škola je akreditovaným členem the International Guide Dog Fedration již od roku 2006.

Základní informace vám poskytneme po telefonu (Milan Dvořák, 604 603 126), nebo si domluvíme osobní schůzku (Kamenomlýnská 2, Brno – Pisárky). Schůzku si můžeme domluvit i v místě Vašeho bydliště.

Během prvního rozhovoru si uděláte představu o službě vodicího psa v – co lze od něj očekávat, s čím je potřeba po příchodu k Vám počítat. Poskytneme Vám informace o možnostech jednotlivých plemen, která do služby lidem připravujeme. Bude nás zajímat prostředí, ve kterém žijete, Vaše potřeby i zvyky.

Aktuální fotky psů ve výcviku si prohlédněte ZDE

 • FOTO psů ve výcviku

  Fota psů, kteří se připravují do služby.

  Více

 • Plemena psů

  Plemena vhodná pro práci vodicího psa.

  Více

 • Výchova štěňat

  Vybraná štěňátka s předpoklady pro zdravý růst a vhodnými povahovými vlastnostmi pomáhají vychovávat rodiny pečovatelů. Jsou mezi nimi jak studenti, tak rodiny s odrostlými dětmi. Všichni si jsou vědomi, že svěřené něžné klubíčko během deseti měsíců vyroste v dospělého psa a jednoho dne odejde pracovat k nevidomému člověku. S tímto vědomím jej také vychovávají. Spoléháme na ně, že štěňátka naučí plně důvěřovat lidem, sdílet s nimi bezproblémově dům či byt, jezdit veřejnými dopravními prostředky a zvykat si na rušný provoz města.

  Více

 • Milan Dvořák

  Výcvik a příprava

  Vlastní odborný výcvik vodicího psa je veden s laskavou důsledností. Je potřeba psa povzbuzovat v dobrých rozhodnutích a podporovat pečlivé provedení jednotlivých úkonů.

   

  Více

 • Postup při žádosti o vodicího psa

  Vodicí pes je pomocníkem bezpečné a rychlé chůze. Za svou oddanou práci si zaslouží dobrou péči a laskavé zacházení.

  Více

 • Následná péče

  Následná péče je klientům poskytována během celé doby aktivní služby vodicího psa.

  Více

 • Tlapka v dlani

  Více