Plemena psů

Plemena vhodná pro práci vodicího psa.

Do projektu výchovy a výcviku vodicích psů zařazujeme plemena, která se celosvětově pro službu vodicích psů nejvíce připravují. Kromě standardních plemen psů s průkazy původu cvičime i oblíbené křížence – labradorského a zlatého retrievera, křížence labradorského retrievera a královského pudla (labradoodle) i křížence zlatého retrievera a královského pudla (goldendoodle).

 • Flat coated retriever

  Flat Coated Retriever

  Plemeno flat coated retrievera pochází z Anglie, v České republice bylo až do roku 1990 téměř neznámé.

  Více

 • Labradorský retriever

  Labradorský retriever

  Psi dnešního labradorského retrievera byli původně používáni jako pomocníci rybářů. Často si je brali na své cesty do Anglie, kde postupně zdomácněli.

  Více

 • Německý ovčák

  Německý ovčák

  Jak je patrno z názvu, plemeno pochází z Německa. Za první světové války byli nasazováni Červeným křížem k vyhledávání zraněných vojáků, přenášeli vybavení první pomoci, byli posly i hlídači muničních skladů.

  Více

 • Goldendoodle

  Goldendoodle

  Goldendoodles jsou kříženci zlatých retrieverů s královskými pudly. Zkušenosti s nimi pocházejí rovněž, jako v případě labradoodles, z Austrálie.

  Více

 • Královský pudl

  Královský pudl

  Plemeno je známé již od 16. století, vzniklo křížením dlouhosrstých pasteveckých a loveckých tzv. „vodních psů“. Získalo velkou popularitu ve sportovních aktivitách, později se adaptovalo ve společenského psa.

  Více

 • Zlatý retriever

  Zlatý retriever

  Kořeny plemene nalezneme v Anglii. Původně lovecké plemeno bylo vyšlechtěno pro sportovní i pracovní účely.

  Více